Меню
UA | RU
Телефон
Інформація

Viber: +380680604676

Telegram: Peptides_Expert

WhatsApp: +380680604676

Email: contact@peptid-power.com.ua

+38 (068) 060-46-76

Прийом замовлень по телефону: 9:00-17:00 (пон-нед)

Прийом замовлень через месенджери: 9:00-19:00 (пон-нед)

Відправка замовлень: 16:30-20:00 (пон-суб)

Худнемо до відпустки за 3 тижні - мінус 7-10 кг
Секрет гарної засмаги
Перевірка на оригінальність

Що робити, якщо потягнув м'яз на тренуванні?

Займаючись будь-яким спортом, крім шахів, ви ризикуєте отримати розтягнення м'язів. Причиною цьому служать різкі рухи, зайві навантаження або ослаблення.

Люди страждають від розтягнення навіть у повсякденному житті:

  • Чхнув і потягнув спину.
  • Оступився, отримав розтягнення литкових м'язів.
  • Підняв щось важке і потягнув м'язи рук.

Але у спортсменів шанс одержати розтягання на порядок вище. Давайте розбиратися, як після травми швидко привести себе в порядок і не нашкодити ще більше.

Перша допомога

Для початку розберемо першу допомогу після отримання розтягування. Для початку потрібно визначити проблему. Незнаюча людина часто плутає перелом, пошкодження суглобів і потягнуті зв'язки між собою. Зверніть увагу на наступні симптоми:

  • гострий біль;
  • підвищена локальна чутливість;
  • недієздатність м'язу;
  • спазмування;
  • почервоніння;
  • набряклість.

Наприклад, при травмуванні м'язів в районі ліктя може виникнути біль і надалі сильний спазм, через що буде складно розігнути або зігнути руку. Не забувайте, що почервоніння і набряклість можуть з'явитися не відразу, а протягом 1-2 годин, тому не варто робити поспішних висновків.

Після того, як була отримана травма, до місця розтягнення слід негайно прикласти лід. Часто буває, що холодного під рукою не виявляється, в такому випадку зійде вода з морозилки, заморожене м'ясо, овочі або інші охолоджені продукти.

Холод звужує капіляри в місці пошкодження, уповільнюючи кровообіг і знижуючи шанс утворення і розвитку набряку. У перші 48 годин лід, загорнутий в ганчірку, рекомендують прикладати на 10-15 хвилин кожні пару годин.

Важливо! Крім прикладання холодного також слід підняти пошкоджену кінцівку вище рівня тіла. Це робиться для зменшення набряклості і запобігання утворення гематоми.

Після надання першої допомоги слід накласти пов'язку або надіти бандаж і негайно звернутися до лікаря. Багато хто спускає такого роду травми на рівень порізу на пальці, «так йодом замажу і нормально», ось тільки на перший погляд зазвичай розтягнення може бути з надривом і в подальшому призвести до більш серйозних наслідків.

Бувають випадки, коли після отримання травми спортсмен невеликий час знаходиться в стані шоку, не відчуваючи болю. У цей момент він починає спокійно рухатися, тим самим ще сильніше травмуючи пошкоджену ділянку. Не ведіться на виверти організму і зробіть рентген, щоб це тренування не стало для вас останнім.

Імовірність розтягнення м'язових волокон

Відновлення

Якщо протягом 2-х днів біль не проходить, значить розтягнення має більш серйозну ступінь, і м'яз вимагає відновлення. У цей період рекомендують відмовитися від фізичних навантажень. Але, насправді, це невірний підхід до лікування. М'яз відновлюється швидше, якщо ви регулярно його стимулюєте легкими рухами.

Отже, кілька порад що робити, якщо потягнули м'яз:

1. Зменшіть фізичні навантаження

Залежно від ступеня травми навантаження можуть бути різними, але мета одна - не тренуватися через біль. В такому випадку виникає питання: «А що робити, якщо будь-який рух викликає болючі відчуття?».

Наша мета в період відновлення робити навіть мінімальні рухи. Це можуть бути обертання пальцями, стопою/кистю або іншою частиною кінцівки. За допомогою зв'язок всі м'язи в нашому організмі пов'язані і навіть найменший рух може вплинути на травмовані волокна.

Обертання стопою

Навіть прості вправи, не доходячи до болю, прискорять відновлення в 2 рази.

2. Регулярно робіть розтяжку

Не давайте спазмованим м'язам весь час перебувати в одному положенні. Якщо, протягом тижня або довше, зв'язки не будуть розроблятися, повернутися до звичного тренувального режиму буде непросто.

У реабілітаційний період варто вибрати одну вправу, яка розтягує саме пошкоджений м'яз, і виконувати її щодня. Навантаження повинно бути мінімальним, щоб не завдати шкоди. Для цього, якщо дозволяє стан, можна трохи розігрітися перед навантаженням.

По мірі відновлення вправи можуть додаватися або ставати складніше. Ось один із прикладів розтяжки задньої поверхні стегна.

Вправа на розтягнення м'яза

3. Використовуйте еластичні бинти або бандаж

При виконанні тренувань в період реабілітації обов'язково використовуйте фіксуючі пов'язки. Прості намотування або бандажі значно зменшать навантаження на травмовану ділянку, дозволяючи легше виконувати необхідні вправи.

Але таку «допомогу» варто застосовувати тільки в процесі тренування. Намагайтеся обходитися в повсякденному житті без використання бинтів. Вони погіршують м'язове кровопостачання, сповільнюючи процес відновлення. Крім цього, постійне використання пов'язок розслабляє м'язи, через що з часом їм стає складніше повернутися в форму.

4. Не приймайте знеболююче

При занятті самолікуванням в разі запалення всі починають відразу використовувати знеболюючі засоби. Ліки успішно усувають біль, створюючи ілюзію, що людині стало легше. Згодом спортсмен починає займатися своїми справами, на повну використовувати травмований м'яз і при цьому не відчуває дискомфорту.

Як тільки ефект препаратів закінчується, повертається більш сильний біль. У деяких ситуаціях така поведінка може призвести до розриву зв'язки або іншої травми. Намагайтеся не використовувати знеболюючі ліки протягом періоду лікування.

Біологічні добавки

Щоб швидше відновити працездатність і повернутися до тренувань, рекомендується додати в свій раціон продукти, що містять колаген:

  • желатин;
  • яйця;
  • цитрусові;
  • горіхи;
  • гриби.

Ця речовина прискорює відновлення м'язових волокон, а також робить їх більш міцними і еластичними. Спортсмени рекомендують вживати його в чистому вигляді, як біологічну добавку, для отримання більш швидкого ефекту.

Розтягнення м'язів не смертельно і часто, якщо робити все правильно, закінчується повним відновленням спортсмена. Намагайтеся не нехтувати перерахованими в статті рекомендаціями, адже від цього залежить швидкість і успіх вашого одужання.

Автор:

Кількість переглядів - 2856

Інтернет-магазин Peptid-Power.com.ua

Залишити свій відгук

Відгуки проходять модерацію.

1   2   3   4   5

captcha

Ваш відгук може бути першим.