Процеси старіння в даний час є предметом вивчення всієї світової наукової спільноти. Вже напрацьовані певні теоретичні викладки, запропоновані різні системи харчування, комплекси фізичної підготовки, великий ряд харчових добавок і фармакологічних засобів, які дозволяють не тільки сповільнити вікові зміни в організмі людини, а й навіть звернути їх назад.
З якого віку починається вікова втрата м'язової маси
Очевидний прояв старіння полягає в тому, що вже з 35-річного віку у людей починається поступова втрата м'язової маси і сили. Це позначається на якості життя людини і його здатності займатися будь-якою фізичною працею як на роботі, так і вдома. Регулярні заняття різними видами фізичної культури допомагають протистояти втраті сили і м'язової маси в той час, як у людей, які в міру старіння все більше відмовляються від активного способу життя, втрата обсягу м'язів становить не менше 5% за кожне десятиліття.
Саркопенія
Вчені називають вищевказане вікове зменшення м'язової маси і силових можливостей саркопенією. Ряд досліджень показав, що однією з основних причин подібних змін є зменшення секреції в організмі людини дуже важливих для здорового розвитку м'язів нейромедіаторів, до яких найбільшою мірою відносяться тестостерон, естроген і гормон росту. Наприклад, у чоловіків вже з 30-ти років вироблення тестостерону знижується на 0,5-2% в рік.
Як підвищити тестостерон
Підвищити секрецію тестостерону можливо за допомогою пептида Gonadorelin, який за допомогою стимуляції секреції гонадотропінів ФСГ і ЛГ стимулює сперматогенез і секрецію тестостерону. Підвищення рівня тестостерону сприяє прискоренню синтезу білка, росту м'язової маси і сили, зменшенню жирової тканини.
Інші фактори вікової втрати м'язової маси
Зниження активності людей по мірі старіння пов'язане з погіршенням проходження нервових імпульсів в м'язові волокна, які запускають і координують їх скорочення і розслаблення. Дослідники також відзначають, що ослабленню і зменшенню м'язової маси сприяє і те, що з віком людина починає втрачати апетит. Це призводить до зниження надходження в організм такої кількості протеїнів, яке потрібно для підтримки нормального росту м'язів. Найнеприємніше в неухильній втраті м'язової маси і сили полягає в підвищенні ризику раптових падінь, отримання ударів, вивихів і переломів, що сильно відбивається на якості життя літніх людей.
Як протидіяти віковим змінам
Вчені розробили ряд рекомендацій, які допомагають уникнути небажаної втрати м'язів і відповідних фізичних можливостей з віком.
Протидіяти подібним віковим змінам допомагають регулярні заняття фітнесом, аеробними циклічними видами спорту (біг, плавання, їзда на велосипеді), різновидами важкої атлетики, тенісом (великим і настільним) і різними ігровими видами (футбол, хокей та ін.). Особливу увагу потрібно приділяти дотриманню правильних схем харчування. Щоденна дієта повинна містити не менше 25% протеїнів, які дуже важливі для нормального м'язового розвитку. Вибирати продукти харчування потрібно таким чином, щоб в них обов'язково були присутні вітаміни груп A, B, C, D, E. Велику користь приносять сучасні вітамінні і протеїнові харчові добавки.
Якщо все вищевказане поєднується з активною життєвою позицією і позитивними емоціями, то втрату обсягу м'язів і сили з віком можна не тільки уникнути, але і навіть забезпечити їх надкомпенсацію, що вже доведено безліччю людей, які, проживши багато років, змогли досягти значних успіхів у спорті. Головне полягає в абсолютній вірі в себе.