Меню
UA | RU
Телефон
Інформація

Viber: +380680604676

Telegram: Peptides_Expert

WhatsApp: +380680604676

Email: contact@peptid-power.com.ua

+38 (068) 060-46-76

Прийом замовлень по телефону: 9:00-17:00 (пон-нед)

Прийом замовлень через месенджери: 9:00-19:00 (пон-нед)

Відправка замовлень: 16:30-20:00 (пон-суб)

Худнемо до відпустки за 3 тижні - мінус 7-10 кг
Секрет гарної засмаги
Перевірка на оригінальність

Як тренуватися при варикозному розширенні вен

Статистика говорить, що 86% людей мають проблеми з венами на ногах, а у 70% присутні сильні порушення, що вимагають втручання лікарів. З такими цифрами варикоз займає друге місце в світі по захворюваннях відразу після карієсу.

Враховуючи, що 7 з 10 осіб перебувають у зоні ризику, виникає цілком природне запитання: «а чи можна тренуватися при такому захворюванні?». Відповідь зовсім неоднозначна. Для початку необхідно розібратися, що таке варикозне розширення вен, як воно впливає на здоров'я і як повернутися до спорту в цьому випадку.

Давайте почнемо по порядку.

Що таке варикоз

Захворювання характеризується розширенням і деформацією судин, через що швидкість кровотоку сповільнюється. Це може привести до косметичних проблем у вигляді проступаючих вен на шкірі або викликати тромбоз, що стане причиною летального випадку.

При захворюванні доктора, в більшості випадків, забороняють будь-які фізичні навантаження на ноги. Але все залежить від стадії хвороби.

Тренування на початкових стадіях хвороби

Виділяють 6 основних ступенів варикозу:

6 основних ступенів варикозу

Кожна з них характеризується зовнішніми та внутрішніми змінами. Як правило, самостійно діагностувати порушення судин не вийде.

Важливо! Не всі виступаючі вени - це ознака варикозу. Так звана «жилавість» може бути генетичною особливістю або проявитися в ході тривалих і інтенсивних тренувань. Такий прояв вен не небезпечний для спортсмена, але, щоб виключити всі інші варіанти, все ж варто звернутися до лікаря.

Найголовніше, що потрібно встановити у фахівця, - це ступінь розвитку варикозу. При перших трьох стадіях тренування можна проводити в наступному режимі:

  • Перша - повноцінні навантаження на ноги.
  • Друга - зменшені навантаження приблизно на 20-30%.
  • Третя - виключення тренувань у вертикальному положенні з обважнювачами (присідати без штанги можна).

Але такі навантаження допустимі лише в тому випадку, якщо спортсмен використовує компресійні гетри або бандажі та препарати з групи флеботоніків, які захищають венозні стінки.

Починаючи з 4-й стадії необхідно переходити на спецтренування.

Найчастіші хвороби

Тренування при більш пізніх стадіях варикозу

Як тільки захворювання починає прогресувати і переходить на 4-ю стадію, то стандартні тренування спортсмену стають недоступні. Продовження фізичної активності в стандартному режимі може закінчитися сильним погіршенням стану.

Щоб цього не сталося, запам'ятайте як правильно тренуватися при варикозному розширенні вен:

Всі навантаження повинні проходити в горизонтальному положенні.

Коли спортсмен робить присід або інші вправи, стоячи на ногах, судини отримують сильне навантаження. Але досить перейти в положення лежачи і тиск знижується в кілька разів. Завдяки цьому можна продовжувати тренування, підібравши відповідні вправи.

Навіть лежачи потрібно обмежувати себе в вазі.

Багато хто вважає, що якщо не можна присідати з грифом в 200 кг, то жати ногами лежачи ту ж вагу буде не погано. Запам'ятайте, якщо ви лежачи робите жим ваги більше власної, то це рівнозначно вертикальному тренуванню. Ні до чого доброго це не призведе.

Не забувайте про компресійні бандажі.

Гетри та спеціальні пов'язки здавлюють судини, запобігаючи підвищенню тиску. На пізніх стадіях варикозу цей захід не так дієвий, але повністю виключати його не варто.

Під час тренування бажано, щоб ноги спортсмена знаходилися вище рівня тіла. Не забувайте, що це стосується не тільки вправ на нижню частину тіла. Навіть виконуючи навантаження на руки, плечі, груди або інші м'язи, необхідно перебувати в горизонтальному положенні.

Для тренування можна використовувати такі вправи:

  • Велосипед.
  • Жим ногами з мінімальною вагою.
  • Вправа на литкові м'язи з підйомом ваги лежачи на животі.
  • Розведення ніг в положенні лежачи.

Тренування при більш пізніх стадіях варикозу

Програму тренувань слід скласти самостійно, виходячи з особливостей вправ і фізичної підготовки.

Запам'ятайте, варикоз - це не вирок. Його можна вилікувати і повернути собі спортивний спосіб життя. Для цього потрібно провести хірургічне втручання.

Операції з відновлення

Лікарі кажуть, що при ідеальному збігу обставин після операції можна «відкотити» варикоз на 3 стадії назад. Тобто, якщо у вас 6 ступінь, то буде третя, а якщо третя, то захворювання повністю піде.

У будь-якому випадку, хірургічне втручання допоможе поліпшити ситуацію і позбутися від ряду симптомів захворювання. При цьому багато що залежить від виду операції, яка буде проводитися:

Традиційним шляхом.

Робиться шляхом видалення пошкоджених судин. Як правило, після такої процедури досить тривале відновлення, яке може зайняти кілька місяців. Ми не радимо економити і вдаватися до традиційної медицини, адже за період реабілітації на ліки піде куди більше грошей.

Ендовенозним.

Тут є різні методики, але найчастіше це використання лазера. Така операція характеризується низькими больовими відчуттями і практично миттєвим періодом відновлення, який займає пару днів.

Вибір процедури повністю залежить від ваших фінансових можливостей, але на здоров'ї не варто економити. Зробивши ендовенозную процедуру, ви вже через кілька днів зможете повернутися до повноцінних тренувань.

Автор:

Кількість переглядів - 920

Інтернет-магазин Peptid-Power.com.ua

Залишити свій відгук

Відгуки проходять модерацію.

1   2   3   4   5

captcha

Ваш відгук може бути першим.